Els nostres alumnes ens presenten la nova PIN

| 21-09-2017

En el marc del projecte H2020 en el qual està immers Jesuïtes Educació, hem iniciat la nova etapa de la PIN (Primària Inicial) Una etapa que dóna continuïtat als elements pedagògics i metodològics iniciats al MOPI (Educació Infantil) i que promou la formació integral dels nostres alumnes per a una societat diferent. Uns alumnes que volem que desenvolupin la seva capacitat per observar i comprendre el món, posant al seu abast eines i llenguatges diferents i facilitant el desenvolupament de les competències. Uns alumnes que desenvolupin el seu autoconeixement i el reconeixement de l'altre i que tinguin una mirada oberta als altres i al món que els envolta. Uns alumnes que a mesura que vagin descobrint i aprenent puguin anar contribuint amb les seves accions a la construcció d'un món millor.

Amb aquest objectiu neix la PIN, una etapa on l'alumne és el centre del procés d'ensenyament/aprenentatge mitjançant la utilització de metodologies actives com l’aprenentatge basat en projectes (ABP), el treball cooperatiu i la integració d’estratègies cognitives que permetin a l’alumne reflexionar sobre el seu pensament i el seu aprenentatge.

Amb la PIN també oferim espais d’aprenentatge, on no només es potencia que cada alumne segueixi el seu ritme, sinó també la seva creativitat. Seran moments propicis per desenvolupar la seva autonomia i que tindran presents les competències necessàries pel segle XXI.

Els nostres alumnes són qui us la presenten:

"Els nens i nenes de 1r hem començat la PIN, els espais són molt xulos i ens ho passem molt bé.

També fem espais d'aprenentatge que es diuen: Núvol, matis, clic i eco, podem triar al que volem anar i ahir vam jugar amb els ordinadors, els matijocs i a fer escultures de plastilina.

Hem començat el projecte de l'escola i el que més ens agrada és la màquina d'escriure i la màquina de fotos..."

 

Astrid, Carla, Marcel i Pol

Comparteix