Participació XXXIII Torneo Infantil Memorial Pachi Cuesta

El passat cap de setmana, del 2 al 4 de març, vam estar convidats a participar en el XXXIII TORNEO INFANTIL MEMORIAL PACHI CUESTA, pels nostres amics de l'escola INMACULADA DE GIJÓN. Amb aquesta escola mantenim, des de fa temps, unes excel·lents relacions.

| 08-03-2018

Vam participar amb les jugadores de vòlei federat infantil (A i B) i amb els jugadors de futbol infantil, en total vam anar 37 alumnes acompanyats per 3 responsables.

Vam marxar el dijous a la nit i el divendres al matí vam arribar a Gijón i vam fer turisme per la ciutat: la platja de San Lorenzo, el centre històric del barri de Cimadevilla, el cerro de Santa Catalina on es troba l'"Elogio del horizonte", l'esglèsia de San Pedro, el Palacio de Revillagigedo, la Plaza Mayor, el port i las letronas. Finalment vam acabar comprant records pel centre de la ciutat.

Al campionat, a més de futbol i vòlei, també participaven equips de bàsquet, handbol i judo, tots amb categoria infantil (1r i 2n d'ESO). En total van participar uns 400 nens/es d'escoles de Jesuïtes d'Espanya: Ntra. Señora del Recuerdo (Madrid), Colegio Inmaculada (Gijón), San Ignacio (Oviedo), Jesuitas Indautxu (Bilbao), Col•legio San José (Durango).

Els nostres alumnes van fer un campionat excepcional, disputant la final de voleibol els dos equips de Claver i, per tant, quedant campions i subcampions de vòlei i una meritòria 4a posició a futbol 11.

Per nosaltres els resultats són la part menys important d'aquestes trobades esportives. L'objectiu més important és que els nostres alumnes gaudeixin d'aquesta experiència esportiva i cultural, convivint i coneixent altres alumnes dels nostres centres i aprenent a competir des d'un àmbit participatiu i d'inclusió.
Segur que ha estat una experiència única i excepcional que sempre la recordaran.

Des de l'escola volem agrair el tracte rebut per part de tota l'organització de Gijón, així com de la resta de les escoles participants. Podem dir que ens hem trobat com a casa!
També volem agrair el paper dels responsables que vam acompanyar als nostres alumnes i que van estar molt pendents en tot moment.

Segur que l'any que ve repetirem!

Coordinació MENOF

Comparteix